Uczyli się starej techniki czerpania papieru

Niezwykle ciekawe zajęcia praktyczne zorganizowano w ramach projektu “Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu”.

To już kolejne pasjonujące warsztaty zrealizowane ze środków funduszów norweskich. W Domu Dziennego Pobytu nr 5 zorganizowano naukę czerpania papieru. Seniorzy opanowali trudną i starą technikę tworzenia własnych, gotowych do zapisania stron. Innowacyjne zajęcia zorganizowano w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu”.

– Pod czujnym okiem instruktora uczestnicy poznawali metody tworzenia papieru, które szybko mogli przetestować w praktyce. Otrzymane w ten sposób kartki, posłużyły im na różne sposoby, równie kreatywne. Do oryginalnej zabawy i wspólnego spotkania zaprosił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – poinformował Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Projekt jest współfinansowany w 85 proc. ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15 proc. z budżetu państwa.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting