Uciekinier z komisariatu złapany

Został namierzony przez policjantów na ulicy Targowej. Podczas zatrzymania miał być agresywny.

Informację o złapaniu poszukiwanego przekazała w czwartek rano komisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

– Mogę potwierdzić, że w środę zatrzymaliśmy mężczyznę, który oddalił się z komisariatu. Obecnie są z nim wykonywane czynności, zatrzymany usłyszy zarzut z artykułu 242 Kodeksu Karnego dotyczący bezprawnego uwolnienia się. To przestępstwo zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności – opowiada komisarz Magdalena Nakoneczna z kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Do głośnej ucieczki doszło tydzień temu. W kozielskim komisariacie trwało przesłuchanie młodego mężczyzny.

Miał on mieć założone kajdanki. W pewnym momencie uciekł on z policyjnego budynku. Pierwszym miejscem w które się udał miały być okolice kozielskiego szpitala jednoimiennego. Policja właśnie tam zgromadziła początkowo największe siły.

Policyjne patrole przeszukiwały samochody, zaglądały do bagażników. Sprawdzano także autobusy miejskie i ciężarówki. Nieoficjalnie (policja nie podaje tych danych) wiadomo, że chodzi o 17-letniego Roma, który mógł mieć udział w bójce na ulicy Targowej.

Sprawą ucieczki zbiega zajęło się Biuro Spraw Wewnętrznych Policji, które wyjaśni, czy policjanci nie dopełnili swoich obowiązków.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting