Tu będzie można bezpiecznie skakać na rowerach

Na osiedlu Blachownia powstaje pierwszy bezpieczny tor do kolarstwa grawitacyjnego.

Dotychczas takie tory amatorzy kolarstwa grawitacyjnego budowali sami. Najbardziej popularny powstał w lesie przy osiedlu Piastów. Korzystanie z niego było jednak dość niebezpieczne, dlatego Lasy Państwowe zabroniły uprawiania tam sportu. Teraz jednak będzie to możliwe na osiedlu Blachownia.

– Ciężki sprzęt pracuje pełną parą, a przeszkody nabierają już kształtów – poinformował Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.. – W Kędzierzynie-Koźlu powstaje profesjonalny Pumptruck. Bezpieczny tor do kolarstwa grawitacyjnego budowany jest na terenie stadionu sportowego w Blachowni. Pierwsze sztuczki będzie można na nim wykonywać jeszcze w tym roku.

Projekt stworzenia takiego miejsca wyszedł od młodzieży i pasjonatów tego sportu. Pomysł od samego początku zyskał przychylność władz Kędzierzyna-Koźla. Pierwszy etap gotowy będzie w ciągu kilkunastu tygodni, ale są już także plany rozbudowy obiektu w przyszłości o urządzenia wymagające zaawansowanych umiejętności. Dodatkową atrakcją w tym miejscu będzie również mini park linowy. Inwestycja, która zwyciężyła w Budżecie Obywatelskim także niebawem się rozpocznie.

Kolarstwo grawitacyjne znane jest jako MTB lub ekstremalne kolarstwo górskie. To nic innego jak rodzaj kolarstwa uprawianego na specjalnie przygotowanych do tego celu trasach lub naturalnych ścieżkach o nachylonym spadzie. Użycie słowa „grawitacyjne” określa, że to właśnie grawitacja pomaga rozpędzać się po nachylonych trasach.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting