To jest opowieść o prawdziwie dobrym piwie

Piwa kraftowe zdobywają coraz większy rynek. Grupa pasjonatów stworzyła nową markę na opolskim rynku browarniczym.

Opolszczyzna ma bogatą historię browarnictwa. Przed laty w każdym większym mieście działały lokalne browary. Z czasem powstały duże zakłady, które wyznaczały kierunki tej specyficznej branży. Od kilku lat coraz więcej piwoszy – ale i sporadycznych klientów – szuka tzw. browarów kraftowych, czyli producentów piw rzemieślniczych, niezależnych od dużego kapitału finansowego. Ich przewaga polega na tym, że mogą łatwiej dostosowywać się do gustów swoich lokalnych klientów. Jednym z takich producentów jest Browar Opolski w Krośnicy w powiecie strzeleckim, stworzony przez grupę pasjonatów z Opolszczyzny.

Browar Opolski produkuje cztery rodzaje piwa: pils, lager, pszeniczne i bursztynowe. Trzy pierwsze to klasyczne piwa jasne, bursztynowe z kolei ma barwę ciemniejszą. Browar stawia na tradycyjny model piwowarstwa, stara się oddać hołd konserwatywnym stylom piwnym i sprawdzonym przez lata metodom warzenia. Stosuje podstawowe składniki, woda, słody jęczmienne, chmiel i drożdże. Są to po części surowce polskie, ale również czeskie i niemieckie.

Ta nowa opolska firma stara się stać w kontrze do dużego browarnictwa. Przedstawiciele Browaru Opolskiego podkreślają, że ich piwo musi odpowiednio długo fermentować i leżakować. Nie stosują zamienników, stawiają na jakość surowców. Nie wykorzystują również żadnych technik filtracji, pasteryzacji. To przekłada się na finalny produkt.

– Musimy mieć, jak się to mówi „rękę do piwa” – podkreśla główny browarnik. – Nie chcemy podchodzić do niego komercyjnie. Robimy je w dużym stopniu pod nasz gust i nasze uznanie. Chcemy, żeby lokalna społeczność chciała się z nim identyfikować. Jednoczenie myślimy o wprowadzeniu nowych smaków.

Piwo Browaru Opolskiego można kupić w wybranych sklepach oraz dobrych opolskich restauracjach i lokalach gastronomicznych. Ale firma stara się również dostarczać swoje produkty za pośrednictwem social mediów. Piwo można kupić także przez telefon. Sprzedawane jest w skrzynkach i kartonowych pudełkach po 20 butelek. Przedstawiciele Browaru Opolskiego nie ukrywają, że ich celem jest nie tylko sprzedaż piwa, ale również popularyzowanie wiedzy na jego temat wśród mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Dlatego są otwarci na rozmowy z klientami, a po zakończeniu pandemii planują wielkie spotkanie z opolskimi piwoszami. Mają nadzieję, że wokół Browaru Opolskiego zrzeszy się spore grono klientów, którzy chcą się identyfikować z tą wyjątkową marką.

Kontakt do zamówień:

tel. 696 866 808.
Adres: Krośnica,
ul. Drzymały 2.

1/2 litra piwa zawiera 25 gramów czystego
alkoholu etylowego. Sprzedaż alkoholu osobom
do lat 18 jest przestępstwem.

REKLAMA . . . . . .



Protection Plugin made by Web Hosting