Sukces policyjnych techników z Kędzierzyna-Koźla

Nasi funkcjonariusze zajęli II miejsce w konkursie „Policjant służby kryminalnej roku 2023”.

Nie są na pierwszym planie, zazwyczaj nie poznajemy ich nazwisk ani tajników zawodu. Ale bez nich rozwiązanie wielu spraw i ujęcie sprawców byłoby niemożliwe. Mowa o technikach kryminalistyki. Okazuje się, że w Kędzierzynie-Koźlu pracują prawdziwi specjaliści w tej dziedzinie.

Udowodnili to podczas VI edycji konkursu „Policjant służby kryminalnej roku 2023”. W rywalizacji wzięli udział funkcjonariusze ze wszystkich komend powiatowych województwa opolskiego oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

– Czteroosobowe drużyny składające się z funkcjonariusza operacyjnego, technika kryminalistyki, dochodzeniowca i przełożonego, zmierzyły się w konkurencjach z wiedzy teoretycznej i praktycznej, strzelaniu, a także udzielaniu pierwszej pomocy. Policjanci byli oceniani zarówno drużynowo, jak i indywidualnie – przekazała Monika Frąckowiak z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Grupa dochodzeniowo-śledcza z kędzierzyńskiej jednostki zajęła II miejsce. Nasi funkcjonariusze świetnie się spisali również w klasyfikacji indywidualnej. Najwyższe podium dla policjanta sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą i operacyjną zajął asp. szt. Damian Ryborz. Z kolei asp. szt. Bogusław Krowicki zajął III miejsce w kategorii najlepszy technik kryminalistyki.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting