Sukces kędzierzyńskich karateków. Zdobyli 24 medale

Zawodnicy ze Stowarzyszenia Sympatyków Karate „Bushido” po raz dziewiąty wzięli udział w Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego w Głubczycach.

W zawodach wzięło udział 231 zawodników z 21 klubów z Polski, Czech i Słowacji. Reprezentacja kędzierzyńskiego stowarzyszenia liczyła 28 karateków, trzech trenerów oraz spore grono opiekunów, rodziców i wiernych kibiców. Kędzierzynianie zawody zakończyli z pięcioma złotymi medalami, ośmioma srebrnymi i 11 brązowymi. Taki wynik pozwolił im uplasować się na czwartym miejscu klasyfikacji ogólnej.

Złote medale w swoich konkurencjach zdobyli: Jagoda Mierzwińska w kumite do 10 lat +30kg, Oliwia Ostrowska w kumite do 14 lat 45kg, Oskar Meroń – w kumite (fantom) do 10 lat, Kacper Murawski – w kumite (fantom) do 12 lat oraz drużynowo Oliwia Ostrowska, Maja Kasińska i Aleksandra Kucharska w kata do 14 lat.

Na drugim stopniu podium znaleźli się: Jagoda Mierzwińska w kata 9 lat, Adam Kochański w kata do 14 lat, Martyna Knapik w kumite kadetek +54 kg, Weronika Wojciechowska w kumite do 14 lat 45kg oraz 50kg, Maksymilian Kapica w kumite (fantom) do 12 lat, a także drużynowo Jagoda Mierzwińska, Partycja Wojciechowska i Martyna Wojciechowska w kata do 14 lat oraz Zuzanna Rajtar, Bianka Dobner i Martyna Knapik w kata kadetek i juniorek.

Brązowe medale wywalczyli: Martyna Knapik w kata kadetek, Paulina Sobol w kata juniorek, Zuzanna Rajtar w kata do 14 lat oraz kumite do 14 lat + 50kg, Weronika Wojciechowska w kata do 14 lat, Oskar Meroń w kata 9 lat, Aleksandra Karoń w kumite (fantom) do 10 lat, Maja Kasińska w kumite (fantom) do 12 lat, Tomasz Kisiela w kumite (fantom) do 12 lat, Remigiusz Chłap w kumite (fantom) do 12 lat, Adam Kochański – w kumite do 14 lat 45kg.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting