Sejmowe sukcesy będą przepustką do Brukseli?

Poseł Katarzyna Czochara energicznie przystąpiła do kampanii wyborczej. Za swój główny atut uznaje skuteczność w pracy dla Opolszczyzny.

A na tym polu poseł Czochara ma się czym pochwalić, gdyż w dużej mierze dzięki jej osobistemu zaangażowaniu na Opolszczyźnie udało się doprowadzić do realizacji m.in. ważnych inwestycji infrastrukturalnych oczekiwanych w regionie od lat. Chodzi przede wszystkim o obwodnice ośmiu miejscowości, o które samorządowcy bezskutecznie dobijali się w czasach rządów PO, gdy wiceministrem infrastruktury był prominentny polityk Platformy Obywatelskiej Tadeusz Jarmuziewicz.

Już w ubiegłym roku rozpoczęły się prace nad obwodnicą Brzegu z drugą przeprawą mostową i obwodnicą Strzelec Opolskich. W 2018 roku zostało przygotowane studium wykonalności. Natomiast w przypadku obwodnicy Prudnika ukończono dokumentację projektową.

– To jest początek, który gwarantuje, że w kolejnych latach te długo oczekiwane przez mieszkańców inwestycje będą realizowane – mówi Katarzyna Czochara, która była autorką poprawek do budżetu państwa na rok 2018, umożliwiających rozpoczęcie prac nad wspomnianymi drogami. – Na te obwodnice zarówno mieszkańcy powiatu brzeskiego, strzeleckiego, prudnickiego jaki i kędzierzyńsko-kozielskiego oraz innych zakątków Opolszczyzny naprawdę czekali wiele lat – podkreśla poseł Czochara.
Przypomnijmy, że łącznie pod rządami PiS na Opolszczyźnie rozpoczęła się budowa ośmiu obwodnic. Są to drogowe obejścia Myśliny, Kędzierzyna-Koźla, Niemodlina, Olesna, Praszki, Brzegu, Strzelec Opolskich i Prudnika.

Wśród sukcesów Katarzyny Czochary trudno też pominąć sprowadzenie do Prudnika pierwszego od lat znaczącego inwestora. Radim Masny, właściciel kopalni w Czechach, wybuduje w Prudniku zakład przerobu łupka i zatrudni 200 osób.

W Prudniku na terenie 10 hektarów w podstrefie ekonomicznej przy północnej obwodnicy miasta zostanie zbudowany zakład produkcji kamienia konglomerowanego, stosowanego do wyposażania mieszkań i budownictwa. Bazą do produkcji będzie łupek z Czech, mieszany w zamkniętym zakładzie ze specjalnymi żywicami. Sprowadzenie czeskiej firmy to osobista zasługa Katarzyny Czochary, od której skuteczności mogliby się uczyć samorządowcy i urzędnicy z wielu gmin odpowiedzialni za pozyskiwanie inwestorów.

fot.katarzynaczochara.pl

REKLAMA



Protection Plugin made by Web Hosting