Sabina Nowosielska będzie zarabiać mniej

Rada miasta zgodziła się na obniżenie pensji prezydent Kędzierzyna-Koźla.

Sabina Nowosielska dwa razy prosiła radę miasta o obniżenie pensji. Za pierwszym razem samorządowcy nie chcieli się na to zgodzić, tłumacząc, że rządowy wymóg obniżania pensji włodarzom gmin to polityczna zagrywka nie mająca żadnego uzasadnienia merytorycznego.

Prezydent Nowosielska ponowiła jednak swój wniosek i radni ostatecznie się do tego przychylili. Zdecydowali, że prezydent Kędzierzyna-Koźla będzie teraz zarabiać 10 940 złotych. Wcześniej było to 12 345 zł.

Rządowe rozporządzanie przewiduje obniżenie – średnio o 20 proc. – minimalnego i maksymalnego wynagrodzenia zasadniczego osób pełniących funkcje zarządzające w jednostkach samorządu terytorialnego lub związkach jednostek samorządu terytorialnego, zatrudnianych na podstawie wyboru albo powołania.

W rozporządzeniu wprowadzono także rozwiązania dotyczące m.in.: doprecyzowania przepisów odnoszących się do wynagrodzenia prowizyjnego; wypłacania dodatku za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowej oraz odprawy emerytalnej; przeredagowania i uporządkowania tabel stanowisk.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting