Ruszył kolejny sezon rowerowy w Kędzierzynie-Koźlu

Można już wypożyczać jednoślady w ramach miejskiego systemu. Co roku ma on coraz więcej zwolenników.

Wiosenne i letnie miesiące to czas do aktywności na świeżym powietrzu. Z myślą o tej drugiej grupie, ruszył właśnie nowy sezon OK Bike!, miejskiego systemu rowerowego, który pozwala cieszyć się urokami miasta na dwóch kółkach. Sezon rowerowy trwa do końca października.

– OK Bike! to system, który pozwala na łatwe i szybkie wypożyczanie rowerów w mieście. W tym sezonie, do dyspozycji mieszkańców jest 70 jednośladów rozlokowanych na 14 stacjach w różnych częściach miasta – informuje Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu. – Stacje te są strategicznie rozmieszczone, aby umożliwić łatwy dostęp do rowerów dla jak największej liczby mieszkańców i turystów. Każda stacja jest wyraźnie oznaczona, a rowery są starannie zaparkowane w specjalnych stojakach.

Aby rozpocząć korzystanie z systemu, należy najpierw zalogować się na swoje konto użytkownika. Jeśli nie masz jeszcze konta, musisz je założyć, podając podstawowe informacje, takie jak imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Gdy konto jest już aktywne, warto sprawdzić jego stan i upewnić się, że znajduje się na nim co najmniej kilka złotych.

Po zalogowaniu się na swoje konto, możesz bezpłatnie wypożyczyć rower na 20 minut. To wystarczająco dużo czasu, aby przemieścić się z jednej stacji do drugiej lub zrobić krótki rekreacyjny przejazd po mieście. Jeśli chcesz jechać dłużej, każdy kolejny rozpoczęty okres 20 minut jest już płatny, ale stawki są bardzo konkurencyjne, co sprawia, że system jest przystępny dla większości mieszkańców.

Wypożyczanie roweru jest proste i można to zrobić na kilka sposobów. Najpopularniejsza jest aplikacja mobilna, która jest dostępna na smartfony z systemem iOS i Android. Aplikacja jest intuicyjna i zawiera szczegółowe instrukcje krok po kroku. Wystarczy wybrać stację, z której chcesz wypożyczyć rower, a następnie zeskanować kod QR na wybranym jednośladzie. Gdy system rozpozna wybór, elektrozamek zostaje zwolniony, co oznacza, że możesz zabrać rower i rozpocząć jazdę.

Oprócz aplikacji mobilnej, rower można wypożyczyć także za pomocą terminala znajdującego się przy każdej stacji. Terminale te mają ekrany dotykowe i są bardzo proste w obsłudze. Po wprowadzeniu swoich danych, wybierasz rower i potwierdzasz wynajem. Zwolnienie elektrozamka jest sygnalizowane dźwiękiem, a na ekranie terminala pojawia się informacja, że możesz już zabrać swój rower.

Zwrot roweru jest równie prosty jak jego wypożyczenie. Wystarczy udać się do najbliższej stacji OK Bike! i wprowadzić rower do stojaka, aż elektrozamek zostanie zamknięty. System automatycznie rozpozna zwrot roweru.

– W nowym sezonie OK Bike! zapewnia mieszkańcom jeszcze więcej udogodnień i możliwości. Dzięki rowerom miejskim, każdy może cieszyć się aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu, jednocześnie odkrywając piękno miasta – podkreśla Piotr Pękala.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting