Rolkarze przejadą po zmroku przez miasto

W ramach projektu “Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu” w naszym mieście odbędzie się nietypowa zabawa.

“Dugnad” to norweski zwyczaj praktykowany od pokoleń, polegający na wzajemnej pomocy sąsiedzkiej, udziale w czynie społecznym, aktywności obywatelskiej. To także projekt społeczny, finansowany ze środków zewnętrznych, który ma zbliżać do siebie mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Już niedługo w ramach tego przedsięwzięcia odbędzie się nietypowa zabawa.

– Takiej imprezy w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze nie było! „Night skating” to wieczorna wyprawa na rolkach ulicami miasta. Rytm wspólnej przejażdżce nada jadący przed peletonem pick-up z DJ-em na pokładzie. To kolejne działanie integracyjne w ramach projektu „Dugnad” – przekazał Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Wydarzenie odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia (27.08). Każdy z parą rolek na nogach, będzie na nim mile widziany. Uczestnicy pokonają około dziewięciokilometrową trasę prowadzącą ulicami Kędzierzyna-Koźla. O 19:00 przed halą „Śródmieście” rozpocznie się rozgrzewka, na której nie zabraknie konkursów z nagrodami i dobrej zabawy. Kolumna rolkarzy wyruszy natomiast al. Jana Pawła II punktualnie o 20:00. O wakacyjno-muzyczny klimat zadbają Giorgio Sainz & David Hay.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting