Rocznicowe obchody upamiętniające kardynała Stefana Wyszyńskiego

Odbędą się już w najbliższą sobotę w Prudniku-Lesie. W programie między innymi koncert Piotra Rubika.

Kardynał Stefan Wyszyński był uwięziony w Prudniku od 6 października 1954 do 27 października 1955 r. Miejscem odosobnienia był klasztor w Prudniku-Lesie. W tym roku przypada 65. rocznica uwięzienia kapłana, który miał wielki wpływ na duchowy rozwój Polski.

W najbliższą sobotę 12 października przy klasztorze oo. Franciszkanów Sanktuarium św. Józefa o 11.00 rozpocznie się Rodzinny Bieg Prymasowski. Trasa o długości ok. 1 km poprowadzi od podnóża Góry Koziej (ul. Poniatowskiego) do sanktuarium. Kartę udziału w biegu można wypełnić na stronie www.katarzynaczochara.pl

Pozostali uczestnicy uroczystości wspólnie przemaszerują tą samą trasą.

Po Biegu w sanktuarium św. Józefa odbędzie się ślubowanie przedstawicieli szkół oraz festyn rodzinny. O 16.00 odprawiona zostanie Msza Święta Koncelebrowana w intencji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po mszy nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego

O 18.00 prapremiera Koncertu-Oratorium dedykowanego Prymasowi w wykonaniu Piotra Rubika i orkiestry symfonicznej wraz z chórem. Z kolei o godzinie 20.00 będzie można zobaczyć film w technice video mappingu na gmach Klasztoru oo. Franciszkanów prezentujący życie i wartości, którymi kierował się Kardynał Stefan Wyszyński.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny. Inicjatorem obchodów upamiętniających uwięzienia kardynała Wyszyńskiego jest posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara.

fot.rubik.pl

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting