Puchar Polski zostaje w Kędzierzynie!

Kolejny wielki sukces siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Nasza drużyna wygrała finałowy mecz Pucharu Polski z Jastrzębskim Węglem.

Kędzierzyn-Koźle jest stolicą polskiej siatkówki i niedzielny mecz jest tylko kolejnym dowodem na tę bezsprzeczną tezę. Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle 27 lutego po raz kolejny zdobyli Puchar Polski. To wielki sukces naszego zespołu.

Od początku finałowego meczu z Jastrzębskim Węglem było wiadomo, że kędzierzyńska drużyna jest faworytem zawodów. Pewne ataki Olka Śliwki i Łukasza Kaczmarka dały nam kilku punktową przewagę w połowie seta. W trudnych sytuacjach nie zawodził Aleksander Śliwka, w efekcie wygraliśmy 25-20.

Po znakomitym początku kolejnego seta i punktowej zagrywce Davida Smitha jastrzębianie odskoczyli nam na dwa punkty. Sytuację uspokoiła seria zagrywek Kamila Semeniuka. Kędzierzynianie uzyskali pięciopunktową przewagę, którą systematycznie zwiększali. Skoćzylo się 25:15. W trzeciej odsłonie meczu również kontrowaliśmy grę, znów nie do zatrzymania był również Kamil Semeniuk. Na tak grającą ZAKSĘ jastrzębianie nie byli w stanie znaleźć sposobu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 25:19.