Pszczele rodziny powoli ruszają do pracy

W pasiecie Miodowy ZAKątek rozpoczęto oficjalnie nowy sezon.

Wraz z rozpoczęciem wiosny w pasiecie zorganizowano warsztaty i zajęcia dla dzieci, które miały ich uwrażliwić na edukację ekologiczną

W naszej najnowszej strategii mamy projekt “Zielone Azoty”, a inicjatywa związana z “Miodowym ZAKątkiem idealnie się w niego wpisuje – mówi Alicja Derej z Biura Komunikacji i CSR Grupy Azoty ZAK S.A.

Dzieci poznały proces produkcji miodu, a także korzyści wynikające z działalności rodzin pszczelich. Pasieka „Miodowy zakątek” znajduje się przy oczyszczalni Piskorzowiec. To miejsce usytuowane z dala od terenów przemysłowych, za to z dużymi walorami przyrodniczymi. Pszczoły mają stamtąd blisko do alei lipowej prowadzącej do Bierawy, a także licznych pól uprawnych w okolicy Starego Koźla.

Rozpoczęcie projektu poprzedziły dokładne badania i analizy, w których jedną z kluczowych spraw było bezpieczeństwo pszczół. Nazwę „Miodowy zakątek” wybrali sami pracownicy spółki. Opiekunem pasieki jest doświadczony pszczelarz Adrian Urbańczyk. Na jej terenie znajduje się aktualnie sześć rodzin pszczelich. W zeszłym roku udało się już pozyskać około setki słoików miodu. Do tego zebrano wosk pszczeli, a także wytworzono inne produkty pszczelarskie.

W przyszłości w okolicy pasieki mają zostać wysiane łąki kwietne. Miód produkowany przez pszczoły będzie trafiał nie tylko do pracowników spółki, ale również jej partnerów biznesowych. Sama inicjatywa ma charakter zarówno proekologiczny jak i edukacyjny.

To nie pierwsze warsztaty ekologiczne zorganizowane w tym miejsce. Już wcześniej najmłodsi mogli dowiedzieć się w tym miejscu, jak ważną rolę pełnią te owady w całym naszym ekosystemie. Prawie jedna trzecia produktów spożywanych przez ludzi ma pośredni lub bezpośredni związek z życiem pszczół. Naukowcy tłumaczą, że po wyginięciu pszczół ludzkość prawdopodobnie czekałaby zagłada.

REKLAMA . . . . . .



Protection Plugin made by Web Hosting