Przeciekają zbiorniki zmagazynowane nielegalnie w kozielskim porcie

W poniedziałek po południu na placu przy ul. Portowej interweniowali strażacy. Wyciek udało się opanować.

Tego się można było spodziewać. Zbiorniki z odpadami chemicznymi zmagazynowanymi w kozielskim porcie nie dają gwarancji, że trujące substancje nie dostaną się do środowiska. O interwencji przy ul. Portowej poinformowali w poniedziałek strażacy z PSP Kędzierzyn-Koźle.

– Dzisiaj zastępy z JRG1 i JRG2 oraz zastęp z OSP Kłodnica interweniowały przy ul. Portowej w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie doszło do rozszczelnienia beczki, w której znajdowały się odpady niebezpieczne. Beczki zostały zabezpieczone, a substancje zneutralizowane – przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych ktp. Wojciech Żuchora, rzecznik PSP Kędzierzyn-Koźle.

Dwa nielegalne magazyny substancji chemicznych znaleziono w kozielskim porcie w listopadzie 2020 roku. Znajdują się przy wspomnianej ulicy Portowej oraz przy Chełmońskiego. W sprawę zamieszana jest ta sama firma, która miała do czynienia z potężną ilością chemikaliów zmagazynowanych potajemnie w Skarbimierzu w 2020 roku, których koszt utylizacji oszacowano na ponad 10 milionów złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

fot. KP PSP

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting