Poznaliśmy drugiego wiceprezydenta miasta

Za oświatę i sport odpowiadał będzie Tomasz Radłowski. Wcześniej wiceprezydentem ds. inwestycji został Krzysztof Wołynkiewicz.

W ostatnich dwóch kadencjach zastępcami prezydent Sabiny Nowosielskiej byli Wojciech Jagiełło i Artur Maruszczak. Pierwszy odpowiadał za sprawy społeczne i oświatę, nadzorował między innymi pracę dyrektorów szkół miejskich i przedszkoli. Z kolei Maruszczakowi podlegała “działka” inwestycyjna i finansowa. Tuż po wyborach okazało się jednak, że nie będą oni pełnili swoich funkcji. Jagiełło zdecydował, że będzie kontynuował pracę w samorządzie pełniąc funkcję radnego, z kolei Maruszczak został wybrany na starostę kędzierzyńsko-kozielskiego.

W środę, 22 maja, prezydent Sabina Nowosielska poinformowała, że drugim wiceprezydentem będzie Tomasz Radłowski, dotychczasowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

– Do gabinetu w urzędzie miasta przeniesie się 3 czerwca. Będzie bezpośrednio odpowiadał za funkcjonowanie Biura Działalności Gospodarczej, Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki, Wydziału Oświaty i Wychowania, Wydziału Polityki Mieszkaniowej, Spraw Socjalnych i Zdrowia. W zakresie jego obowiązków znalazł się również nadzór nad żłobkami, przedszkolami, szkołami, jednostkami kultury, sportu i rekreacji, pomocy społecznej i bibliotekami – przekazał Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Tomasz Radłowski z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego i geografii. Przez 13 lat był dyrektorem Szkoły Podstawowej w Cisowej, a następnie przez 4 lata kierował Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Nowy zastępca prezydenta jest też licencjonowanym trenerem piłkarskim i prowadzi młodzieżowe drużyny futbolowe. Pełni też rolę kierownika sekcji sportów psich zaprzęgów „Cze-Mi”. Przez 8 lat sprawował funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów, gdzie dał się poznać jako organizator mistrzostw Europy i świata.

Wcześniej stanowisko wiceprezydenta ds. oświatowych objął Krzysztof Wołynkiewicz. Jak podaje biuro prasowe kozielskiego magistratu Wołynkiewicz jest mieszkańcem Kędzierzyna-Koźla od urodzenia. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem budownictwa. W przeszłości pełnił między innymi funkcję zastępcy kierownika wydziału inwestycji w urzędzie miasta, był pracownikiem Grupy Azoty ZAK S.A. oraz dyrektorem ds. inwestycji w spółce SIM Opolskie.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting