Powstało muzeum nie tylko dla fanów sportowych

Pierwsze w Polsce Muzeum Piłkarskiej Koszulki powstało w Kędzierzynie-Koźlu! Można w nim podziwiać kolekcjonerskie perełki, które pochodzą… ze sklepów z używaną odzieżą. Poza ciekawą ekspozycją, placówka stworzona na terenie hotelu „Hugo” będzie pełniła również rolę siedziby fundacji pomagającej dzieciom.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Maciej Nowak, który kilka lat temu założył internetową społeczność „Stadionowe Lumpy”. Główną ideą było poszukiwanie piłkarskich koszulek w sklepach z używaną odzieżą.

Z biegiem czasu projekt rozwinął się w kierunku różnych działalności, a jedną z nich jest pomoc dzieciom. Zebrane piłkarskie koszulki przekazywane są np. dla wychowanków domów dziecka, a bardziej wartościowe egzemplarze trafiają na akcje charytatywne.

Kolejnym wielkim krokiem pomysłodawców „Stadionowych Lumpów” jest stworzenie Muzeum Piłkarskiej Koszulki w Kędzierzynie-Koźlu. Nosi ono imię Murtazy Ahmadiego – afgańskiego chłopca, o którym zrobiło się głośno kilka lat temu, kiedy w internecie pojawiło się jego zdjęcie w „koszulce” Lionela Messiego zrobionej z plastikowej reklamówki. Placówka znajduje się w budynku hotelu Hugo w Sławięcicach. Zwiedzanie jest bezpłatne.

 

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting