Policjanci przyszli do działkowców przestrzec ich przed złodziejami

Kędzierzyńscy funkcjonariusze spotkali się z użytkownikami ogrodów z terenu naszego miasta.

Sezon trwa już kilka tygodni, ale to właśnie od czerwca na terenie ogrodów pojawi się dużo więcej osób. Będziemy na działkach pracować, wypoczywać, organizować imprezy. To sprawi, że działkowcami i ich mieniem zainteresują się także przestępcy.

– Dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną spotkali się z działkowcami. Podczas rozmów funkcjonariusze przypominali im o właściwym zabezpieczaniu mienia – informuje komisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Policjanci przypominali, aby podczas prac na działce nie pozostawiać cennych przedmiotów bez nadzoru. Podkreślali, aby w altance nie przechowywać rzeczy wartościowych, pamiętać o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w budynkach. Mówili także o tym, aby zwracać uwagę na obce osoby przebywające na terenie ogródków działkowych a kiedy zachodzi podejrzenie, co do zachowania nieznanych osób, niezwłocznie zadzwonić na policję,

– Była to również dobra okazja do rozmów na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Policjanci informowali napotkane osoby o metodach jakimi posługują się oszuści wyłudzający pieniądze od seniorów, przestrzegając jednocześnie przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich domów – dodała rzecznik policji. – Funkcjonariusze wręczali ulotki tematyczne „Bezpieczny senior”. Napotkanych działkowiczów prosili również by przekazywali te informacje swoim bliskim, znajomym, zwłaszcza osobom starszym i samotnym ponieważ jedna rozmowa może czasem ustrzec ich przed przestępcami.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting