Pokazali, że z chemii wiedzą naprawdę dużo

W kolejnej edycji konkursu „Chemiczna głowa” wzięli udział uczniowie z 23 szkół.

To była już dwunasta edycja słynnego konkursu edukacyjnego, nad którym patronat ma Grupa Azoty ZAK S.A. Ostatnie edycje nieco pokrzyżowała pandemia, ale tegoroczna cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. W sumie do rywalizacji przystąpili podopieczni z aż 23 placówek oświatowych w regionie.

Konkurs, który zorganizowano w Zespole Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu, składał się z dwóch etapów. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę teoretyczną, w drugiej pracowali zespołowo wykonując zadania laboratoryjne. Każdą drużynę wydelegowaną przez szkołę wspierała grupa kibiców, dla których również przygotowano zadania konkursowe i nagrody.

12. edycja konkursu była okazją do podpisania umowy między szkołą a Grupą Azoty ZAK S.A. o poszerzenie współpracy. Dzięki niej o stypendia ubiegać się mogą także uczniowie kierunku technik analityk. O tym, jak ważne jest wsparcie edukacji dla firm w branży chemicznej, mówił Bogdan Goranczewski, członek zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

– Kędzierzyn-Koźle jest miastem chemików, jesteśmy przedsiębiorstwem z sektora chemicznego, więc ta współpraca jest czymś naturalnym. Dlatego wspieramy wszelkie inicjatywy, które powodują, że absolwenci opuszczając mury tej uczelni mają wiedzę na wysokim poziomie. Od teraz wspieramy dwa kierunki w Zespole Szkół numer 3. Jeden z nich dotyczy technicznych rzeczy – można powiedzieć, że są to ukierunkowania inżynierskie. Natomiast drugi dotyczy techniki analitycznej i analityki chemicznej, czyli stricte kwestii laboratoryjnych, badawczych, które również są istotne – powiedział dr Bolesław Goranczewski, członek zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

Przedstawiciele Grupy Azoty ZAK S.A. od lat podkreślają, że mają nadzieję, iż uczestniczy konkursu „Chemiczna głowa” będą w przyszłości stanowili część kadr tej jednej z największych firm w regionie.

REKLAMA



Protection Plugin made by Web Hosting