Podszywali się pod policjantów, wyłudzili 100 tysięcy złotych

Kryminalni z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali oszustów podczas brawurowej akcji na autostradzie.

Oszuści okradający emerytów z oszczędności życia to wyjątkowo parszywe postacie. Policjanci wkładają mnóstwo energii w to, żeby takich przestępców namierzyć i złapać, by kolejne lata spędzili za kratami. Tym razem rozpracowywali grupę oszustów, którzy podszywali się po policjantów.

Oszuści dzwoniąc do seniorów, podawali się za policjantów i informowali swoich rozmówców, że ich pieniądze są zagrożone i trzeba je przekazać „funkcjonariuszom”. Osoby starsze będąc pod presją czasu, wypłacały oszczędności z kont bankowych i przekazywały je przestępcom.

– Zebrane przez funkcjonariuszy informacje doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Doszło do niego w ubiegłym tygodniu, gdy 32 i 42-latek poruszając się autostradą A1, zjechali na MOP w okolicy Częstochowy – informuje p. o. specjalisty do spraw prasowo-informacyjnych st. sierż. Monika Frąckowiak. – Mężczyźni na widok policjantów próbowali uciekać. W trakcie przeszukania samochodu, którym się poruszali, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 16 000 złotych, które wcześniej mężczyźni wyłudzili od seniorów. Oszuści zostali przewiezieni do naszej jednostki. Przeszukane zostały również mieszkania zatrzymanych, w których funkcjonariusze znaleźli ponad 3 000 złotych.

Kędzierzyńsko-kozielscy śledczy ustalili, że podejrzani wyłudzili łącznie ponad 100 tysięcy złotych. 32-latek usłyszał 6 zarzutów, a jego 42-letni znajomy 3. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara do 8 lat więzienia. Kędzierzyńsko-kozielski sąd zastosował wobec oszustów policyjny dozór.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting