Piłkarską rywalizacją uczcili jubileusz firmy

W minioną sobotę czternaście drużyn z Grupy Azoty rywalizowało na boiskach w Reńskiej Wsi w ramach korporacyjnego turnieju piłkarskiego.

W programie obchodów 70-lecia Zakładów Azotowych Kędzierzyn nie mogło zabraknąć integracji z kolegami z Tarnowa, Puław, Polic i innych spółek, z którymi tworzą Grupę Azoty. Mimo ogromnej motywacji i chęci wygranej ze strony spółek, wszystkie mecze turnieju przebiegały w duchu fair play, w atmosferze koleżeńskiej rywalizacji. Sędziowie ani razu nie sięgnęli po żółty kartonik. Spotkania rozgrywane były na trzech boiskach, przy podziale na cztery grupy. W fazie grupowej wyłoniono osiem drużyn, które awansowały do ćwierćfinałów, a następnie do strefy medalowej.

W meczu o trzecie miejsce rywalizowały ekipy z Puław i Polic. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tej pierwszej 2:0.

Finał należał do reprezentacji Kędzierzyna-Koźla (Grupa Azoty Kędzierzyn) i Grzybowa (Grupa Azoty Siarkopol). Spotkanie, choć obfitujące w wielkie emocje, nie przyniosło rozstrzygnięcia. O zwycięstwie zadecydowała seria rzutów karnych, w której 2:1 triumfowali goście z Grzybowa, odnosząc zwycięstwo w całych rozgrywkach.
– Turniej nam się bardzo podobał, zostaliśmy świetnie przyjęci. Cieszymy się, że udało nam się przezwyciężyć klątwę drugiego miejsca, które ostatnio zdobyliśmy m.in. w Policach i Tarnowie – komentuje Mariusz Kajta, kierownik drużyny Grupy Azoty Siarkopol.
Co zdecydowało o sukcesie?- Dwa razy w tygodniu trenujemy w hali, a latem spotykamy się na orliku. Mamy drużynę zapaleńców i są tego efekty – wyjaśnia zadowolony Mariusz Kajta.

W nieco innym trybie nad sportową formą pracuje Henryk Duk (Grupa Azoty Kędzierzyn), który został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem turnieju. – Mieszkam poza Kędzierzynem-Koźlem, więc na co dzień trenuję nie z drużyną firmową, tylko we własnym gronie. Przy umiejętnościach poszczególnych zawodników częstotliwość wspólnych treningów nie stanowi jednak dużego problemu. Biorąc pod uwagę doświadczenie pana Henryka, utytułowanie go nie jest przypadkiem. – Piłka nożna towarzyszy mi od dziecka. Od 18. roku życia przez prawie dwadzieścia lat grałem w okręgówce i czwartej lidze – przyznaje Henryk Duk.

Tradycyjnie rozegrano też konkurs „Superkozak”, inspirowany zabawą realizowaną od lat przez jedną ze sportowych stacji telewizyjnych. W trzech konkurencjach: „obij poprzeczkę”, „żonglerka” i „nie kręć, że strzelisz” zmierzyli się reprezentanci poszczególnych chdrużyn. Bezkonkurencyjny okazał się Daniel Marecki (Grupa Azoty Police), osiągając wynik 94 punktów.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:

1. Grupa Azoty Siarkopol
2. Grupa Azoty Kędzierzyn
3. Grupa Azoty Puławy

Zwycięzca zabawy Superkozak: Daniel Marecki (Grupa Azoty Police)

Król strzelców: Sławomir Radzikowski (Grupa Azoty Puławy)

Najlepszy zawodnik: Henryk Duk (Grupa Azoty Kędzierzyn)

Najlepszy bramkarz: Piotr Błachut (Grupa Azoty Siarkopol)

fot. Grupa Azoty ZAK S.A.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting