Piknik z okazji 70-lecia Zakładów Azotowych „Kędzierzyn”

Piknik rodzinny na terenach Hali Sportowej „Azoty” zgromadził licznych mieszkańców naszego miasta. Impreza rozpoczęła się o godzinie 9.00 i trwała do późnego wieczora. Przygotowano szereg atrakcji dla dorosłych oraz dzieci.

Największe emocje wzbudził bieg na 10 kilometrów, w którym wystartowało 249 uczestników.
Najlepszym biegaczem okazał się Przemysław Chatys z Kędzierzyna – Koźla (KS „Koziołek”), który przebiegł dystans 10 km z czasem 33:58. Kolejne miejsca zajęli: Piotr Bieliński (Rydz Team) oraz Łukasz Błach, obaj również z Kędzierzyna-Koźla. Wśród kobiet zwyciężyła Adrianna Dulska z Bolesławca. Kolejne przybiegły Panie: Monika Bielińska z Przyszowic i Justyna Czekaj
z Kędzierzyna-Koźla (Anton Team).

W biegu uczestniczyło 34 pracowników Zakładów Azotowych „Kędzierzyn”. Najszybciej minął metę Marcin Barth. Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle towarzyszyli uczestnikom marszobiegu
o długości 1 km 800 m. Celem było wsparcie Miłosza Klimczoka (który jest synem pracownicy Zakładów Azotowych) w walce chorobą.

Wewnątrz hali sportowej odbyła się rywalizacja „drużyn azotowych” w siatkówce, a na zewnątrz przygotowano liczne atrakcje dla dzieci: trampoliny, dmuchańce oraz zabawy prowadzone przez animatorów. Nie zabrakło również stoisk gastronomicznych. W konkursie o Zakładach Azotowych „Kędzierzyn” można było wygrać cenne nagrody rzeczowe.

Po zapadnięciu zmroku piknik uświetnił pokaz laserów oraz koncert Justyny Steczkowskiej.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting