Pięściarz Chemika wystąpi na prestiżowej gali

Dominik Przywara weźmie udział w “Suzuki Boxing Night XV”, która odbędzie się w piątek w Targach Kielce.

Dominik Przywara to wnuk Ireneusza Przywary, byłego szkoleniowca Tomasza Adamka, którego przygotowywał do walk o największe cele w światowym boksie. Dominik kultywuje teraz rodzinne tradycje bokserskie i aktualnie trenuje w Chemiku Kędzierzyn-Koźle. Jego celem na rok 2022 są Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata. Ale zanim o nie powalczy, wystąpi na bardzo prestiżowej gali “Suzuki Boxing Night XV”, która odbędzie się w piątek w Targach Kielce.

Przeciwnikiem 17-letniego pięściarza będzie 18-letni Eric Adjokoh (Niemcy). Na gali w Kielcach wystąpią także m.in. młodzieżowi wicemistrzowie świata U19 – Barbara Marcinkowska, która zmierzy się z Irlandką Tiffany O’Reilly oraz Jakub Straszewski, którego przeciwnikiem będzie Ukrainiec Dmytro Bulgakov. W walce wieczoru Daniel Adamiec skrzyżuje rękawice z Iago Gedenidze. Gala „Suzuki Boxing Night XV” transmitowana będzie na antenie TVP Sport Początek o 19.45.

Warto śledzić karierę Dominika Przywary. Swoją pierwszą walkę Dominik stoczył w maju 2018 roku w Dąbrowie Górniczej z Kamilem Nickulą, zawodnikiem 06 Kleofas Katowice. Młodzi pięściarze rywalizowali w wadze 50kg. Walka zakończyła się jednogłośną wygraną Przywary, który został wybrany najlepszym młodzikiem turnieju.

Potem zaliczył kilka kolejnych zwycięskich walk i wziął udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w Łomży.

– Pierwszą walkę stoczyłem z Kamilem Guzimskim z Legii W-wa w kategorii 56kg, którą wygrałem 3 – 0 – opowiada pięściarz Chemika. Rywalizację zakończył jednak na ćwierćfinale. Potem wziął udział w międzynarodowym turnieju w Rybniku w wadze 56kg, gdzie zajął pierwsze miejsce. – Kolejny między narodowy turniej odbył się w Knurowie, gdzie stoczyłem tylko jedną walke z mocnym zawodnikiem z Azerbejdżanu, mistrzem kraju oraz medalistą Mistrzostw Europy Młodzików 59kg. Wygrałem – wspomina Przywara.

Do 2021 brał udział w wielu turniejach w których prezentował świetną formę. W Bielsku Białej został Mistrzem Śląska 2021 w wadze 66kg. – Brałem też udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Łódzkie 2021. Pierwszą walkę wygrałem z Kacprem Młynarczykiem 5 – 0, kolejną z Szymonem Dudowiakiem i następnie finał 5 – 0 z Mateuszem Ratkiewiczem. Po trzech wygranych pojedynkach zostałem Mistrzem Polski 2021 – opowiada zawodnik Chemika.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting