Perły Samorządu 2022. Kampania powiatu wśród najlepszych w kraju

Podczas kongresu Perły Samorządu 2022 w Gdyni nagrodzono najlepsze kampanie komunikacyjne w kraju. W tym gronie, jako jedyna z województwa opolskiego, znalazła się „Gastronomia do zobaczenia” – kampania zrealizowana przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu wspólnie z właścicielami lokali gastronomicznych. Odcinki kręcone były w czasie, kiedy lokale pozostawały zamknięte. Dziennik Gazeta Prawna oraz eksperci oceniali przede wszystkim pomysły, dzięki którym udało się dotrzeć do odbiorców, a także wybrane sposoby komunikacji i osiągnięte efekty. Okazuje się, że nawet licząca 5 tys. mieszkańców gmina mogła wygrać z 2-milionowym województwem. Liczył się dobry pomysł!

– Od początku przyjęliśmy, że nie wyróżniamy skali kampanii po ty, by móc nagrodzić również samorządy mniejsze. Po drugie zwracaliśmy uwagę na to, by rozwiązania komunikacyjne odpowiadały na potrzeby mieszkańców, i te dwa czynniki decydowały o tym, kto wygra – mówi Marek Tejchman, z-ca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej.

– Cieszę się bardzo, że wśród samorządów z całej Polski to nasza kampania została dostrzeżona i zwyciężyła podczas kongresu Perły Samorządu 2022. Chciałbym podziękować wszystkim właścicielom lokali gastronomicznych, którzy mieli odwagę i zgłosili się do nas. Dziękuję każdemu, kto pracował przy tym wymagającym projekcie i cieszę się, że w Gdyni możemy sprawdzać się na tle innych, ale też konkurować i podpatrywać inne miasta, powiaty i województwa, to dla nas motywujące – powiedział Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Jak podkreślali przedstawiciele kapituły, powiat kędzierzyńsko-kozielski został wyróżniony za wyjątkowo smakowitą promocję lokali w czasie pandemii, która wśród właścicieli i klientów roznieciła nadzieję na szybkie spotkanie. I za pokazanie wyjątkowych szefów kuchni, którzy stawili czoła pandemii, a dzięki swojej kreatywności udowodnili, że dobra kuchnia zawsze się obroni, nawet w czasach kryzysu.

W obszarze działań pandemicznych kampania wideo kędzierzyńskiego starostwa nagrodzona została w gronie dwóch innych samorządów – Aleksandrowa Łódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego.

Wszystkim właścicielom bistr i restauracji z Kędzierzyna-Koźla, którzy wzięli udział w projekcie bardzo dziękujemy! To również wyróżnienie dla was! W kampanii starostwa, którą przeprowadzono w 2021 roku mógł wziąć w zasadzie każdy kto prowadzi w mieście gastronomiczny biznes. Wystarczyło się zgłosić i oczekiwać ekipy z kamerami.

Pierwszy dzień Kongresu Perły Samorządu zainicjowała sesja: Dokąd zmierza polski samorząd? Rozwój, stagnacja czy atrofia? O problemach samorządów rozmawiali goście: Michał Cieślak, minister – członek Rady Ministrów, Krzysztof Harmaciński, wójt gminy Iława, Grzegorz P. Kubalski, zastępca dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich, Jacek Lipiński, burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego, Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Rozmowę moderował redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej, Krzysztof Jedlak.

Perły Samorządu to dziś znana i ceniona marka nie tylko w samorządowym świecie. Co roku to ranking, kongres, dodatkowe konkursy, warsztaty i spotkania, a także gala i dziesiątki laureatów. Powiat kędzierzyńsko-kozielski został w Gdyni nagrodzony już drugi raz. Wcześniej na jednym kongresie zdobył tam aż dwie nagrody – pierwsze miejsce za najskuteczniejsze działania prowadzone w mediach społecznościowych oraz wyróżnienie w kategorii prasa samorządowa. Powiat zdobył tam też pierwsze miejsce w rankingu Skarbnik Roku.

AL/Starostwo KK

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting