Partnerskie miasto Kędzierzyna-Koźla szykuje się na najgorsze

Kałusz spodziewa się ataku rosyjskich wojsk. Prezydent Sabina Nowosielska jest w stałym kontakcie z jego władzami.

Za naszą wschodnią granicą toczy się wojna jakiej świat się absolutnie nie spodziewał. Ofiary liczone są już w tysiącach ludzi. Jednym z miast zagrożonych rosyjskim atakiem jest Kałusz – partnerska miejscowość Kędzierzyna-Koźla.

Jak informuje prezydent Sabina Nowosielska od paru dni mieszkańcy Kałusza obserwują działania wojsk rosyjskich w swoim sąsiedztwie. Miasto przygotowuje się do obrony i kompletuje niezbędne zapasy. Priorytetem jest doposażenie miejscowego szpitala. Kędzierzyn-Koźle apeluje o pomoc dla swoich ukraińskich przyjaciół.

– Prezydent Sabina Nowosielska przez cały czas pozostaje w kontakcie z władzami Kałusza, które przekazały listę najpotrzebniejszych rzeczy – przekazał Piotr Pękala, rzecznik prasowy kozielskiego magistratu. – Jest to przede wszystkim sprzęt szpitalny, leki, wyroby medyczne, a także generatory prądotwórcze, przenośne stacje radiowe, zestawy pościeli, materace i pampersy. Wydział Zarządzania Kryzysowego organizuje pierwsze partie zaopatrzenia.

Ponadto wszyscy, którzy chcą wesprzeć nasze miasto partnerskie darowizną, mogą dostarczyć wymienione rzeczy do magazynu centralnego na kozielskim „Szkwale” lub przekazać je do Rad Osiedlowych. Paczki powinny być opisane: „Pomoc dla Kałusza”.

fot. facebook.com/Ireneusz Wiśniewski

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting