Osiem lat temu odszedł od nas dr Anatol Majcher

Wizjoner, świetny menedżer, prawdziwy lekarz z powołania – tak o Anatolu Majcherze mówią pacjenci i współpracownicy.

15 maja obchodzić będziemy ósmą rocznicę śmierci wieloletniego dyrektora kozielskiego szpitala powiatowego i współwłaściciela Kliniki Nova, jednej z najnowocześniejszych placówek służby zdrowia w tej części Polski. Wizjoner, świetny menedżer, oddany powołaniu lekarz – tak o Anatolu Majcherze mówią pacjenci i jego byli współpracownicy.

Anatol Majcher z Kędzierzynem-Koźlem związany był od lat 80. ubiegłego wieku. Na początku lat 90. rozwijał kozielską urologię, by pod pod koniec tamtej dekady objąć stery dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej. Kierował szpitalem w bardzo trudnym czasie podnoszenia się placówki po powodzi tysiąclecia. Z tej roli wywiązał się znakomicie.

W krótkim czasie zyskał szacunek i sławę jednego z najbardziej charyzmatycznych menedżerów służby zdrowia na Opolszczyźnie. Był to czas tworzenia kas chorych i związanych z tym głębokich zmian w funkcjonowaniu służby zdrowia. Kozielski szpital szybko się rozwijał, co było wyjątkiem na skalę regionu, w którym inne lecznice borykały się z wielkimi problemami. Systematycznie zwiększano liczbę oddziałów, przy szpitalu powstał nowoczesny tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny, co znacząco unowocześniło diagnostykę w szpitalu. Powstała także z inicjatywy dyrektora Majchera powstała Polsko-Amerykańska Klinika Serca, która do dziś pomaga pacjentom naszego powiatu. W latach 1999 – 2009 został gruntownie zrestrukturyzowany i prężnie się rozwijał unikając spirali długów, typowej dla dziesiątek szpitali powiatowych w całej Polsce.

Ostatnim jego dziełem była Klinika Nova, która jest znaczącym wsparciem dla kozielskiego szpitala i służy pacjentom całego regionu. Anatol Majcher rozwinął medyczny projekt, którym dziś z powodzeniem kierują jego byli współpracownicy.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting