Opozycja chce wyjaśnień dotyczących wyjazdu władz miasta do Wiednia. VIDEO

Radni Fabian Pszon i Marek Piasecki zorganizowali konferencję prasową na domagali się ujawnienia szczegółów promocji miasta na balu w stolicy Austrii. Poza samorządowcami byli tam także przedsiębiorcy z Kędzierzyna-Koźla.

Prezydent Sabina Nowosielska i jej zastępcy Artur Maruszczak oraz Wojciech Jagiełło kilka dni temu wybrali się do Wiednia. Brali udział w balu organizowanym przez Polsko-Austriackie Towarzystwo Kulturalne “Takt”. Przedstawiciele miasta dostali tam bezpłatne zaproszenia. Jednocześnie zlecono promocję gminy Kędzierzyn-Koźle w Wiedniu. Radni opozycji chcą wiedzieć, czy miastu opłacała się takowa promocja, ponieważ zapłacono za nią 13,5 tys. złotych.

– Chcemy zapytać o zasadność tych wydatków – mówił Fabian Pszon. – Domagamy się ujawnienia wszystkich szczegółów tego wydarzenia, czy było to opłacalne dla miasta.

Władze miasta tłumaczą, że rozmawiano z tamtejszym środowiskiem biznesowym, nawiązywano nowe kontakty, prezentowano atuty Kędzierzyna-Koźla. Służył temu film promocyjny, ulotki i baner Kędzierzyna-Koźla.

Tygodnik 7DNI dotarł do biznesmena z Kędzierzyna-Koźla, który był obecny na balu w Wiedniu. Tak opisuje całą imprezę:

– To jest bal charytatywny organizowany przez Polonię i bardzo trudno dostać zaproszenia. Udało mi się dostać bilety i pojechałem w tym roku. Na miejscu okazało się, że obecne są także władze Kędzierzyna-Koźla – mówi przedsiębiorca z naszego miasta. – Były także władze Katowic. Okazało się, że warto było być na tym balu ponieważ były na nim obecne dwie osoby z zarządu firmy, z którą współpracuję, a które są właścicielami dużego funduszu inwestycyjnego. Jeśli chodzi o promocję naszego miasta to był na scenie baner z logo miasta, a w tle był emitowany w przerwach film promocyjny o Kędzierzynie-Koźlu. Na balu było kilkaset osób z Polonii i to zamożnej biznesowo. Po północy zaraz po aukcji charytatywnej przez około półtorej godziny grał zespół z Kędzierzyna-Koźla i zebrał gorące owacje. Po prostu zachwycił publiczność. Pani prezydent też przemawiała i mówiła o naszym mieście. Osobiście odbieram ten bal jako mocną promocję miasta wśród tych, którzy mogą być potencjalnymi inwestorami, gdyż na balu byli ludzie z tzw. górnej półki biznesowej.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting