Opolski garnizon szuka kandydatów na funkcjonariuszy. Także w Kędzierzynie-Koźlu

Liczba wakatów w opolskich policji w ostatnich latach spadła, ale wciąż są tam wolne miejsca pracy. Dlatego opolska komenda wojewódzka, za pośrednictwem komend powiatowych, zachęca do wstępowania do służby.

– Służba w policji wymaga określonych predyspozycji zarówno psychicznych, jak i fizycznych, a wyzwania, z którymi trzeba się mierzyć nie należą do łatwych. Za to służba w policyjnym mundurze daje wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzieliło się pomocy, bywa bezcenna – poinformowała p. o. specjalisty do spraw prasowo-informacyjnych sierż. szt. Monika Frąckowiak KPP Kędzierzyn-Koźle.

Policjanci mówią, że każdy znajdzie tu miejsce, w którym na co dzień będzie mógł wykorzystać swoje umiejętności i wykształcenie oraz rozwijać zainteresowania.

– Jeśli Twoją pasją są motocykle, możesz przy ich użyciu dbać o bezpieczeństwo na drogach. Jeśli masz smykałkę do rozwiązywania zagadek i jesteś bystrym obserwatorem z analitycznym umysłem doskonale sprawdzisz się jako policyjny detektyw. A może lubisz zwierzęta i chciałbyś zostać przewodnikiem policyjnego psa? Może również realizować swoje pasje służąc m. in. w patrolu na wodzie albo laboratorium kryminalistycznym – dodaje rzecznik policji.

Wymagane dokumenty to pisemne podanie o przyjęcie do służby w policji adresowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby cz. A i B i dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały do wglądu).

Ponadto potrzebne są dokumenty potwierdzające posiadanie umiejętności, przydatne do służby w policji (kserokopie – oryginały do wglądu), książeczka wojskowa (z wpisem potwierdzającym przeniesienie do rezerwy na str. 9), jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową (dokument do wglądu) i świadectwa pracy/służby (kserokopie – oryginały do wglądu).

Wymagane dokumenty należy złożyć osobiście w siedzibie Zespołu Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Opolu – w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 9.00-14.00 /adres: 45-078 Opole, ul Powolnego 3, numer telefonu 47 864 21 50, 47 864 21 51, 47 864 21 58, numer faksu 47 861 21 44, e-mail: kandydaci@opolska.policja.gov.pl/ albo w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting