Od środy wracają rowery miejskie. Pierwsze 20 minut jazdy zawsze darmowe

Miłośnicy jednośladów już zacierają ręce. Czy zostanie pobity zeszłoroczny rekord?

W Kędzierzynie-Koźlu przybywa ścieżek rowerowych, chociaż oczywiście nie tak szybko jak chcieliby mieszkańcy. Miasto twierdzi, że jest ich obecnie już około 40 kilometrów.

Ci, którzy nie posiadają rowerów albo mają trudności z parkowaniem i przechowywaniem swoich pojazdów znów mogą skorzystać ze specjalnych stacji rowerowych. 1 maja zostaną ponownie otwarte. System uruchamia firma Nextbike Polska, a sam system nosi nazwę OK Bike!. W zeszłym roku rowery były wypożyczane ponad 16 tysięcy razy.

– OK Bike! to przykład udanego programu pilotażowego, który przerodził się we w pełni funkcjonalny system roweru miejskiego. Przed nami kolejny sezon, w którym na pewno pozyskamy nowych użytkowników, którzy będą wykorzystywać rower na co dzień – mówi Marek Pogorzelski z Nextbike Polska.

Do dyspozycji mieszkańców będą 84 jednoślady. Po dwa kółka może sięgnąć każdy zarejestrowany w systemie użytkownik, kiedy tylko ma na to ochotę, 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Wypożyczenie jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy minuta, aby pobrać dostępny rower i ruszyć przed siebie. Wszystko ogranicza się do wpisania w terminalu numeru telefonu, kodu PIN i numeru jednośladu. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji na telefony komórkowe, która umożliwia m.in. pobranie pojazdu poprzez skanowanie kodu QR.

Pierwsze 20 minut jazdy zawsze jest darmowe. Za wypożyczenie roweru do 60 minut zapłacimy 2 zł, a za każdą kolejną godzinę wypożyczenia po 4 zł.

Stojaki z rowerami zostaną postawione na os. Cisowa (przy ul. Barbary), Piastów (skrzyżowanie ul. Mieszka I z al. Jana Pawła II), Sławięcice (skrzyżowanie ul Asnyka ze Sławięcicką) i Śródmieście (przy Centrum Obsługi Inwestora). Ponadto bazy będą funkcjonować także w tych lokalizacjach: Osiedle Zachód, Plac Raciborski, Osiedle Kłodnica, Odrzańskie Ogrody, Plac Rodła, Kędzierzyn Stacja Kolejowa, Hala Sportowa Śródmieście, Hala Sportowa Azoty, Bolesława Krzywoustego i Osiedle Blachownia. Łącznie będzie ich 14.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting