Nocne ćwiczenia ratownicze “Pasażer 89”

Kędzierzyńsko-kozielscy strażacy doskonalili swoje możliwości związane z likwidacją skutków katastrof komunikacyjnych.

Kędzierzyn-Koźle to ważny węzeł drogowy, rzeczny i kolejowy. W związku z tym, ryzyko katastrof komunikacyjnych jest u nas wysokie. Dlatego kędzierzyńsko-kozielscy strażacy doskonalili swoje możliwości związane z niesieniem pomocy ofiarom takich zdarzeń.

– Nocne ćwiczenia ratownicze pk. „Pasażer 89”, to realizacja scenariusza katastrofy w transporcie kolejowym, gdzie na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego doszło do zderzenia składu towarowego z pociągiem pasażerskim – przekazał kpt. Piotr Krok z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej.

Ćwiczenia rozpoczęły się 30 września o godzinie 17:00 na terenie dworca kolejowego w Sławięcicach oraz w okolicy bocznicy kolejowej przy ulicy Spacerowej. Strażacy prowadzili działania ratownicze związane z występowaniem bardzo dużej liczby poszkodowanych osób, dojściem do miejsca zdarzenia w warunkach uniemożliwiających dojazd pojazdów ratowniczych oraz wykonywaniem dostępu i zaopatrywaniu poszkodowanych w celu ich dalszej ewakuacji.

W ćwiczeniach zaangażowanych było blisko 150 osób. W organizację ćwiczeń zaangażowani byli: KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu, Starostwo Powiatowe Kędzierzyn-Koźle, Polregio S.A. w Opolu, DB Cargo Spedkol sp. z o. o. oraz PGL LP Nadleśnictwo Kędzierzyn. – Dzięki współpracy z powyższymi podmiotami oraz KW PSP w Opolu możliwa była pozoracja katastrofy kolejowej – podsumował kpt. Piotr Krok. – Komenda Powiatowa PSP w Kędzierzynie-Koźlu składa serdeczne podziękowania za współpracę przy organizacji ćwiczeń ratowniczych.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting