Nie żyje kierowca busa. Dachował na obwodnicy

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek rano na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla.

Około godziny 2:55 zostaliśmy zadysponowani do dachowania busa w okolicy ronda w Zalesiu Śląskim na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon poszkodowanej osoby – poinformowało OSP Zalesie Śląskie.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierujący Oplem Vivaro 36-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, jadąc w kierunku Ujazdu stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Samochód zaczął koziołkować i zatrzymał się na dachu w poprzek drogi. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować 36-latka.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w momencie zdarzenia kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

– Na miejscu pracował zespół policjantów, w tym technik kryminalistyki, referent dochodzeniowo-śledczy, ekspert Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, eksperci z zakresu ruchu drogowego oraz wezwany na miejsce prokurator, ratownicy medyczni i strażacy. Obwodnica była zamknięta przez 5 godzin. Pojazd został zabezpieczony i będzie przez nas badany – przekazała Monika Frąckowiak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Teraz pod nadzorem prokuratury policjanci będą starać się ustalić dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku.

fot. OSP Olszowa

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting