Nasze dziewczyny nie dały szans rywalkom

Reprezentacja dziewcząt z “Dziewiątki” wywalczyła Mistrzostwo Województwa w Igrzyskach Dzieci SZS (klasy 4-6) w Mini Piłce Nożnej.

To pierwszy taki sukces w tych rozgrywkach w historii szkoły. Wcześniej zdobywała złote medale w rozgrywkach dziewcząt w Halowej Piłce Nożnej w roku szkolnym 2021/22 oraz dwukrotnie w Pucharze Tymbarka w kategorii U8 w latach 2016/17 i 2022/23.

Turniej, który odbył się 21 maja na orliku przy ul. 9 Maja 2, był wyjątkowo emocjonujący i pełen zwrotów akcji. Zawodniczki z “Dziewiątki” pokazały niezwykłe umiejętności i determinację. W pierwszym meczu drużyna pewnie pokonała SP2 Praszkę wynikiem 6-1. Kolejny mecz pomiędzy PSP6 Brzeg a PSP2 Paczków zakończył się minimalnym zwycięstwem Brzegu 1-0. Trzeci mecz turnieju był kluczowy – drużyna z “Dziewiątki” rywalizowała z zespołem z Brzegu, głównym przeciwnikiem w województwie. Warto przypomnieć, że pół roku temu brzeżanki zdobyły Mistrza Województwa w Futsalu, a “Dziewiątka” zajęła drugie miejsce po remisie 0-0. Rok temu w Pucharze Tymbarku, po remisie 2-2 w półfinale i przegranej w karnych, to Brzeg awansował na finał krajowy.

Tym razem jednak zespół z “Dziewiątki” wziął rewanż, wygrywając 2-1. Było to niezwykle emocjonujące spotkanie, które kosztowało zawodniczki wiele sił. Gdy Praszka pokonała Paczków 2-0, stało się jasne, że przed ostatnią kolejką to “Dziewiątka” zdobyła Mistrzostwo Województwa, ponieważ w przypadku równej liczby punktów decyduje wynik bezpośredniego meczu.

Ostatni mecz, mimo że nie poszedł po myśli drużyny, nie wpłynął na końcowy sukces. Mimo dwukrotnego prowadzenia i zmarnowanego rzutu karnego drużyna przegrała 2-3, a Brzeg wygrał z Praszką 6-2. Jednak te wyniki nie miały już większego znaczenia, ponieważ to dziewczyny z “Dziewiątki” są dzisiaj zwycięzcami.

Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu za współpracę przy organizacji zawodów.

Skład PSP9: Antonina Jaremko, Nelly Celi, Maja Czechowicz, Natalia Kołaczyńska, Milena Hańcza, Karolina Breitkopf, Wiktoria Gołas, Maja Sarzyńska, Maja Przybyła. Trenerzy: Krzysztof Hańcza, Roman Radłowski.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting