Nasi samorządowcy znów pomagają na granicy

Starosta Paweł Masełko i jego zastępca Józef Gisman przekazali artykuły żywnościowe dla powiatu wyżnickiego.

Kędzierzyn-Koźle pomaga Ukrainie na wiele sposobów. Setki mieszkańców osobiście zaangażowały się w dostarczanie darów na granicę polsko-ukraińską. Wśród nich znaleźli się także samorządowcy z Kędzierzyna-Koźla. Paweł Masełko oraz wicestarosta Józef Gisman przekazali kilka dni temu artykuły żywnościowe dla powiatu wyżnickiego. Starosta wyżnicki otrzymał od nas flagę Polski oraz flagę powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w symbolicznym geście solidarności z walczącymi o wolność Ukraińcami.

– Jestem wam ogromnie wdzięczny, przekażcie proszę podziękowania wszystkim, którzy angażują się w akcje humanitarne na waszym terenie. To dla naszych mieszkańców ogromne wsparcie, nie zapomnimy wam tego. Trwa wojna, ale my mocno wierzymy w zwycięstwo, w to, że wkrótce będziemy budować nowy, wolny kraj – powiedział Mihailo Andriuk, starosta wyżnicki.

Jak informuje starostwo, władze naszego samorządu pozostają w ciągłym kontakcie ze starostą wyżnickim, który ostatnio zabrał również głos podczas sesji Rady Powiatu, łącząc się na żywo.

– W ubiegłym roku delegacja z Ukrainy gościła w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie mówiono o planach podpisania umowy partnerskiej – informuje Adam Lecibil. – Samorząd powiatowy z Kędzierzyna-Koźla koordynuje wiele akcji pomocowych. W ostatnich tygodniach do magazynu na kozielskiej przystani trafiły tony żywności oraz środków higienicznych, ogromna część dzięki partnerom z Niemiec, ale część również dzięki pomocy przedsiębiorców, firm, a także osób prywatnych.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting