Najważniejsze kozielskie skrzyżowanie zostanie przebudowane

Chcą tego sami mieszkańcy. W planach jest nie tylko rondo, ale również budowa parkingów na Wyspie oraz ciągu rowerowego od ścieżki na wale aż do Plant.

Chodzi o skrzyżowanie między komisariatem policji, urzędem pracy a stacją paliw Orlenu. Gmina Kędzierzyna-Koźla zaproponowała jego przebudowę, ale ewentualną inwestycję uzależniono także od opinii mieszkańców.

– Za nami spotkanie informacyjne z mieszkańcami dotyczące dużej inwestycji w centrum Koźla. W planach jest nie tylko rondo, ale również budowa parkingów na Wyspie oraz ciągu rowerowego od ścieżki na wale aż do Plant – poinformował Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Na wszystkie pytania odpowiadał zastępca prezydenta Artur Maruszczak. W trakcie dyskusji omawiano również sugestie i uwagi uczestników dyskusji. Poruszano kwestie lokalizacji zatok autobusowych, przejść dla pieszych, liczby miejsc postojowych na Wyspie, a nawet rodzaju znaków drogowych. Wnioski trafiły do protokołu, który zostanie przekazany do projektantów. Niewykluczone, że dokumentacja techniczna będzie gotowa jeszcze w tym roku.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting