Na dworcu kolejowym spotkamy więcej policjantów

Mundurowi zabezpieczają trasy przejazdu uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla zwrócili uwagę, że na dworcu PKP widać w ostatnich dniach więcej funkcjonariuszy. Jak informuje Komenda Wojewódzka Komenda Policji w Opolu, mundurowi zaangażowani są do pracy przy zabezpieczeniu przejazdu uchodźców, są także na samej granicy.

– Opolscy policjanci razem ze swoimi kolegami i koleżankami oraz funkcjonariuszami innych służb są już na granicy Polski z Ukrainą – przekazał Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. – Odpowiadają tam między innymi za zapewnienie płynnego przejazdu na głównych drogach oraz na lokalnych trasach. Z dnia na dzień rośnie ilość pojazdów przejeżdżających przez granicę. Sporo osób oczekuje też po polskiej stronie, by odebrać swoich bliskich i dać im schronienie.

Policjanci podkreślają, że podczas służby spotykają się z wielkim nieszczęściem ludzi uciekających przed wojną. Niosą pomoc osobom, które po wielogodzinnym oczekiwaniu przedostały się z ogarniętej wojną Ukrainy do Polski. Pomagają w dotarciu do miejsc noclegowych i wyznaczonych punktów pomocy.

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uchodźców także na terenie samej Opolszczyzny. “Są na dworcach kolejowych, autobusowych oraz w pobliżu punktów informacyjnych dla uchodźców” – czytamy w komunikacie komendy wojewódzkiej.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting