Narodowy Fundusz Zdrowia zaleca wstrzymanie planowych zabiegów. Co ze szpitalem w Kędzierzynie-Koźlu?

Jak tłumaczy SP ZOZ “przy kwalifikacji do przyjęcia konieczna jest indywidualna ocena stanu zdrowia pacjenta”.

Narodowy Fundusz Zdrowia, a także resort zdrowia, zarekomendowały szpitalom, aby zrezygnowały z planowych zabiegów poza tymi ratującymi życie oraz onkologicznymi. Portal tygodnik7dni.pl chciał się dowiedzieć, jak w takiej sytuacji zachowa się szpital w Kędzierzynie-Koźlu.

– Samodzielny Publiczny Zespół Opieki w Kędzierzynie-Koźlu funkcjonuje od 20 stycznia br. w formie hybrydowej. Ilości łóżek na poszczególnych Oddziałach m.in. Ortopedycznym, Ginekologicznym i innych zostały zmniejszone. To powoduje iż przy kwalifikacji do przyjęcia do szpitala koniecznym jest indywidualna ocena stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia i potencjalne skutki. Ograniczenie zabiegów planowych nie dotyczy zabiegów onkologicznych które są realizowane na Oddziale Urologicznym, Chirurgicznym, Ginekologicznym. Rozumiemy potrzeby pacjentów innych niż COVID, dlatego indywidualnie oc­eniamy stan zdrowia pacjenta – poinformował Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Z wcześniejszego komunikatu NFZ można wyczytać, że w najbliższych tygodniach potrzebne mogą być nie tylko łóżka ale i dodatkowy personel. “Przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii”. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przyznał we wtorek, że jeśli nadal będzie dużo zakażeń, istnieje realna groźba, że zabraknie medyków.

REKLAMA . . . . . .



Protection Plugin made by Web Hosting