Most na Kłodnicy jest prawie gotowy. Co z jego szerokością?

Grupa radnych zorganizowała w poniedziałek konferencję prasową. Zwrócili uwagę na fakt zwężenia jezdni na przebudowanym moście w ciągu ulicy Wyspiańskiego. Władze miasta zapewniają, że nie będzie problemów z przejazdem.

Konferencję zorganizowali radni Katarzyna-Kukolka Bogocz, Fabian Pszon i Sławomir Wołkowiecki (klub PiS) Jacek Król i Marek Piasecki (niezależni).

– Jesteśmy zaniepokojeni procesem przebiegu tej inwestycji. Jest wiele pytań, czy celowość projektu jest zachowana, czy zachowana będzie płynność ruchu – mówiła Katarzyna Kukolka-Bogocz, zwracając uwagę na fakt, że jezdnia na moście została zwężona do 6 metrów.

Organizatorzy konferencji powołali się na symulację przejazdu dwóch autobusów, która została niedawno przeprowadzona.

– Przy tej szerokości drogi i bliskości ronda może budzić wątpliwość, czy przejazd będzie bezpieczny – zastanawiał się Jacek Król, radny miejski. Król mówił nie tylko o przejeździe autobusów, ale również samochodów ciężarowych, które przy przejeździe muszą “wysunąć” swoją naczepę poza standardowy tor jazdy.

Podkreślał, że na sześciometrowej drodze jest również podwójna ciągła linia o szerokości prawie 40 cm, na którą nie można najeżdżać. Z kolei radny Marek Piasecki przypomniał, że niektóre inwestycje drogowe w Kędzierzynie-Koźlu trzeba było już wcześniej poprawiać, m.in. wyjazd z centrum przesiadkowego.

Już wcześniej do podobnych argumentów odniósł się Artur Maruszczak, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla do spraw inwestycyjnych. Podkreślił, że droga miejska w tym konkretnym miejscu mogła mieć zgodnie z przepisami minimum 5,5 metra, ale zdecydowano się na 6 metrów.

– Taką szerokość będzie miała droga tylko na odcinku samego mostu i jeszcze około 50 metrów, a następnie będzie się rozszerzać do 7 metrów i więcej – mówił w rozmowie z Telewizją Kędzierzyn-Koźle Artur Maruszczak. Dodał, że najszersze autobusy mają po 2,5 metra szerokości plus 40 cm dla lusterek. – To w przypadku dwóch pojazdów wciąż mniej niż 6 metrów – zaznaczył.

Most ma zostać otwarty w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Na początek tylko dla miejscowych mieszkańców.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting