Młodzi zachwycili na scenie

Na deskach na deskach Domu Kultury „Chemik” odbył się koncert laureatów III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Kędzierzyn-Koźle od lat muzyką stoi. Przypomnieli o tym młodzi artyści, którzy wzięli udział koncercie laureatów III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Szczególną nagrodą był dla nich wspólny występ na jednej scenie z Anną Serafińską. Utalentowana wokalistka była przewodniczącą jury „Kozielskiej Sceny Debiutów”.

Młodzi wokaliści z różnych zakątków kraju przy akompaniamencie profesjonalnego zespołu muzycznego swoimi umiejętnościami popisywali się przez cały weekend. Najlepszych wyłoniły przesłuchania konkursowe, które odbywały się w sobotę w Domu Kultury „Koźle”.

Grand Prix festiwalu otrzymał Jakub Rogala. W kategorii wiekowej 7-14 lat nagrody powędrowały do Michaliny Cedro (I miejsce), zespołu MY5 (drugie miejsce) i Oliwii Włodarskiej (III miejsce). Wyróżnienia: Apolonia Jakubczyk, Julia Dąbrowska, Pola Kowalczyk

W kategorii wiekowej 15-24 lata wygrali Maria Sawicka (I miejsce), Vanessa Siwy (II miejsce) i Urszula Szumska (III miejsce). Wyróżnienia: Oliwia Zalewska, Jagoda Rataj, Zespół ASMki.

Głównym organizatorem „Kozielskiej Sceny Debiutów” było Stowarzyszenie Centrum Edukacji Muzycznej K-Kwarta.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting