Mieszkanka Kędzierzyna-Koźla straciła 130 tysięcy złotych!

Kobieta uwierzyła, że rozmawia z doradcą finansowym i przekazała dane do swojego konta. Wkrótce wyparowały z niego pieniądze.

Zuchwałość przestępców nie zna granic. Gotowi są posunąć do wszystkiego, byle tylko nas okraść. Boleśnie przekonała się o tym mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

– Do jednej z mieszkanek zadzwoniła osoba podająca się za doradcę finansowego. W trakcie rozmowy nakłoniła niczego nieświadomą kobietę aby podała dane do konta bankowego. Niestety okazało się, że osoba ta nie była doradcą finansowym tylko oszustem, a z konta pokrzywdzonej „wyprowadziła” ponad 130 tysięcy złotych – informuje nadkom. Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Policja przypomina, by nie dać się zwieść obietnicom i zapewnieniom, że mamy do czynienia z uczciwą osobą. Jeśli jesteśmy proszeni o weryfikację, czy też podanie jakiś brakujących danych, skontaktujmy się osobiście z usługodawcą i wyjaśnijmy sprawę. Nie podawajmy nieznanym nam osobom żadnych danych osobowych, ani numerów kart płatniczych

Apelujemy też do wszystkich, by nie dali się zwieść oszustom, którzy przesyłają informacje zawierające jakiekolwiek linki do „kliknięcia” czy też usiłują uzyskać dane autoryzacyjne kodu blik do płatności – dodaje rzecznik policji. – W ostatnim czasie wiele osób otrzymało wiadomość informującą o tym, że ktoś wysłał nam przelew na telefon oraz by skorzystać z podanego w wiadomości linku. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki zweryfikujmy otrzymaną wiadomość. Bądźmy ostrożni i nie klikajmy w załączone linki.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting