Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla zapłacą więcej za śmieci

Dla czteroosobowej rodziny przeciętny koszt podwyżki wyniesie od 120 do nawet 260 złotych na rok.

To bardzo zła informacja dla rodzin z Kędzierzyna-Koźla. Ceny opłat za śmieci idą w górę i to ostro. Już od sierpnia miesięczna stawka opłat za odpady zbierane w sposób selektywny od pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej osoby w gospodarstwie domowym zostanie zwiększona z 12,50 zł na 15,00 zł za osobę. Od piątej osoby w gospodarstwie domowym z 7,00 zł na 9,50 zł za osobę, a od każdej szóstej i następnej osoby z 1,00 zł na 3,50 zł za osobę.

Z kolei osoby niesegregujące odpadów na nieruchomościach zamieszkałych będą płacić 24 zł za każdą osobę w gospodarstwie domowym (dotąd 20 zł).

Dla czteroosobowej rodziny przeciętny koszt podwyżki sięgnie od 120 do nawet 260 złotych na rok.

Wpływ na zwiększenie opłat ma wzrost cen paliw i innych kosztów pracy śmieciarek. O ile do roku 2017 cena przewozu jednej tony odpadów wynosiła średnio 190 zł, o tyle po roku 2017 wzrosła do średnio 230 zł.

Wzrosły też koszty funkcjonowania składowiska, na które wożone są odpady – głównie z powodu podwyższenia opłat za korzystanie ze środowiska (tzw. „marszałkowskich”) z 235,98 zł do 273,03 zł brutto za tonę odpadów „zmieszanych”, czyli niesegregowanych.

“Pomimo deklaracji mieszkańców o segregacji odpadów, jest ona na bardzo niskim poziomie, za co musimy ponosić dodatkowe koszty. Na składowisko przekazujemy rocznie ok. 30.000 ton odpadów niesegregowanych, tyle bowiem oddają mieszkańcy. Dodatkowo stale wzrasta ilość odpadów – co roku odbieramy od Państwa więcej o około 2.000 ton, czyli około 150-200 pełnych śmieciarek więcej” – informuje w oficjalnym komunikacie Związek Międzygminny Czysty Region.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting