Mieczysław Ferdzyn zasłużonym dla Kędzierzyna-Koźla

Tytuł dla honorowego krwiodawcy uroczyście wręczono podczas ostatniej sesji rady miasta.

Do tej pory na liście “Zasłużonych dla Miasta Kędzierzyna-Koźla” było 11 nazwisk, w tym m.in. lokalni przedsiębiorcy, animatorzy kultury czy samorządowcy. Teraz do tego grona dołączył Mieczysław Ferdzyn, związany z naszym miastem od 1982 roku. To znany społecznik i krwiodawca. Był wieloletnim prezesem Klubu HDK PCK w Śródmieściu, a następnie założył i przewodniczy do dziś klubowi HDK PCK przy Parafii pod wezwaniem Ducha św. i NMP Matki Kościoła.

Jak podkreśla kozielski magistrat, Ferdzyn przede wszystkim dał się poznać jako wspaniały organizator. Po powodzi w 1997 roku był jednym z inicjatorów kolonii i obozów wakacyjnych dla 300 dzieci z rodzin poszkodowanych przez kataklizm. Angażuje się w przygotowywanie festynów osiedlowych, pielgrzymek i wycieczek. Dał również poznać się jako promotor wędkarstwa zachęcając do tego sportu młodych adeptów poprzez liczne zawody.

Mieczysław Ferdzyn odebrał gratulacje z rąk zastępcy prezydenta Artura Maruszczaka i przewodniczącego rady miasta Ireneusza Wiśniewskiego. Uroczystość odbyła się podczas ostatniej sesji rady miasta.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting