Miasto zachęca do składania wniosków na mieszkanie

Do 30 czerwca potrwa nabór wniosków o lokale w bloku, który ma powstać na osiedlu Kłodnica.

Ceny mieszkań w Kędzierzynie-Koźlu stale rosną. Władze miasta mają propozycję dla tych, których nie stać wydać kilkaset tysięcy złotych na własne “M”. To mieszkania w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Jak informuje urząd miasta, trwają prace przygotowawcze związane z budową pierwszego bloku w ramach tego projektu.

– Zgodnie z zapowiedziami fundamenty pod nowy budynek w Kędzierzynie-Koźlu mają pojawić się jeszcze w tym roku. Do urzędu miasta spływają już wnioski od przyszłych najemców – przekazał Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu. – Zainteresowane osoby na dostarczenie dokumentów mają czas do 30 czerwca. Inwestycja zostanie zrealizowana przy ulicy Jasnej na osiedlu Kłodnica.

Jak przypomina kozielski magistrat, Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to projekt, w ramach którego w Kędzierzynie-Koźlu powstaną nowe mieszkania przeznaczone głównie dla młodych rodzin. W ramach SIM w naszym mieście przybędzie 228 lokali. Będzie to pięć budynków przy ul. Jasnej (184 mieszkania) i jeden blok przy ul. Karpackiej (44 mieszkania). Będą one przeznaczone głównie dla młodych rodzin, które stać na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Opłaty mają być niższe niż na rynku komercyjnym. W przyszłości będzie istniała również możliwość wykupu lokali na własność. Jednak aby zarezerwować mieszkanie konieczne będzie wpłacenie kwoty jednorazowej partycypacji, której wysokość zależy od wielkości wybranego „M”.

– SIM posiada już wszystkie niezbędne pozwolenia oraz kompleksową dokumentację. W pierwszej kolejności inwestycja rozpocznie się przy ul. Jasnej, gdzie zaplanowano 32 mieszkania. Będą one oddane pod klucz, to znaczy z białym montażem i podstawowym wyposażeniem. Lokatorom zostanie jedynie odmalowanie ścian na ulubiony kolor i wniesienie mebli. Teren wokół bloku będzie uzbrojony we wszystkie niezbędne sieci, powstanie tam również parking. Do wszystkich mieszkań przypisane będą także tzw. komórki lokatorskie – dodaje rzecznik.

Aktualnie trwa montaż finansowy przygotowywany przez SIM, który pozwoli ruszyć z budową wspomnianego budynku przy ul. Jasnej jeszcze w tym roku. Jego koszt może wynieść około 13 milionów złotych, a gotowy ma być w 2027 roku. Nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych położonych w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Jasnej rozpoczął się w kwietniu i potrwa do końca czerwca. Wypełnione dokumenty należy składać do Wydziału Polityki Mieszkaniowej, Spraw Socjalnych i Zdrowia Urzędu Miasta Kędzierzyna-Koźla. Wszystkie szczegółowe informacje, w tym wzór wniosku, treść ogłoszenia oraz szczegółowy opis zaprojektowanych mieszkań można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting