Miasto szykuje się do rewitalizacji

Mieszkańcy wspólnie z przedstawicielami władz miasta wizytowali osiedla w których część infrastruktury jest zaniedbana.

Rewitalizacja to nie tylko remonty. Jej celem jest przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta i uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc najprościej jest to wprowadzenie takich zmian na obszarze części miasta, dzięki którym będzie się lepiej żyło, przebywało i pracowało. Kędzierzyn-Koźle to miasto w których część infrastruktury jest zaniedbana. Władze gminy chcą to zmienić. Dlatego zaprosiły mieszkańców na “spacer” po osiedlach. W ostatni weekend taka wizyta miała miejsce w Kłodnicy.

– Start przy byłym stadionie sportowym, następnie przechadzka wzdłuż Kanału Gliwickiego z przystankiem w dzielnicy portowej i wreszcie wizyta w sąsiedztwie placu zabaw przy ul. Jasnej. W teren wraz z mieszkańcami ruszyli prezydent Sabina Nowosielska i przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski – informuje Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Po badaniach ankietowych i otwartych warsztatach była to kolejna z form konsultacji społecznych. Mieszkańcy i urzędnicy mieli okazję porozmawiać m.in. o działaniach inwestycyjnych niezbędnych dla tego podobszaru.

W planach są jeszcze dwa tego typu spacery, po części Śródmieścia i Pogorzelca (05.06).

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting