Medale dla naszych na Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim

W sobotę 27 kwietnia 2019r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w karate olimpijskim.

W zawodach uczestniczyło około 320 zawodników z 42 klubów. Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Kędzierzyn – Koźle Stowarzyszenie Sympatyków Karate “BUSHIDO” Kędzierzyn – Koźle reprezentowało 7 zawodników, w osobach: Sucharzewski Paweł, Pilawa Jakub, Sobol Paulina, Dobner Bianka, Knapik Martyna, Rajtar Zuzanna, Bednorz Artur. Zawody rozegrane były w dwóch konkurencjach olimpijskich: Kata (forma) i Kumite (walka) oraz w trzech kategoriach wiekowych: junior młodszy 14-15 lat, junior 16-17 lat i młodzieżowiec U-21 18-20 lat. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, w związku z tym startujący musieli wykazać się zarówno dobrym przygotowaniem fizycznym, technicznym oraz mentalnym, żeby wygrać kilka walk, po których można było przystąpić do walk o medale.

Reprezentanci Stowarzyszenia Sympatyków Karate “BUSHIDO” Kędzierzyn-Koźle spisali się bardzo dobrze i nie wrócili do domu z pustymi rękami.

Rywalizację rozpoczęliśmy rewelacyjnie. Już w jednej z pierwszych konkurencji tj. kata drużynowe dziewcząt 14-17 lat drużyna w składzie: Zuzanna Rajtar, Bianka Dobner i Martyna Knapik, po emocjonujących walkach zdobyła złoty medal i tytuł Mistrza Polski w roku 2019. Kolejna konkurencja również przyniosła miejsce na podium. Paulina Sobol zajęła 3 miejsce zostając brązową medalistką Mistrzostw Polski w konkurencji kata indywidualne juniorek (16-17lat).

Można by mówić o braku szczęścia pozostałych zawodników, którzy w swoich zmaganiach otarli się o podium, gdyby nie fakt, iż rywalizacja rozgrywała się w licznym gronie 20-30 zawodników w konkurencji. I tak, Paweł Sucharzewski i Jakub Pilawa przegrali bezpośrednie walki o medale brązowe zajmując tym samym miejsce tuż za podium (odpowiednio w swoich konkurencjach Paweł – kata U21, Jakub – kumite U21). W konkurencjach indywidualnych kata juniorów młodszych pozostali zawodnicy po stoczonych walkach zajęli odpowiednio: Bianka Dobner – kata indywidualne 7 miejsce (30 zawodniczek w rywalizacji); Zuzanna Rajtar – kata indywidualne 9 miejsce (30 zawodniczek) i Artur Bednorz – 7 miejsce kata indywidualne (31 zawodników w konkurencji). W związku z tym, że były to jedne z najważniejszych zawodów w roku startowym 2018/2019 uważam starty Naszych zawodników za bardzo udane. Gratuluję postawy, zaangażowania, ducha walki oraz godnego reprezentowania naszego Stowarzyszenia i Miasta.

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Kędzierzyn-Koźle przy realizacji projektu “Udział zawodach sportowych o randze mistrzowskiej”.

 

źródło: Stowarzyszenie Sympatyków Karate „BUSHIDO” Kędzierzyn-Koźle

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting