Mamy nowych policjantów. Niedługo zobaczymy ich na ulicach

Ślubowanie Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu złożyło czterech funkcjonariuszy. Policja zachęca kolejnych do wstępowania w szeregi formacji.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim pracuje 200 policjantów. Część z nich jest znana mieszkańcom, inni pracują wykonując czynności operacyjno-rozpoznawcze i ich tożsamość pozostaje ukryta. Bez względu na to kim są dziś, każdy z nich zaczynał tak samo. Dokładnie tak jak czterech nowych funkcjonariuszy, którzy złożyli w środę ślubowanie na sztandar.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Hubert Adamek złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników i panujące obostrzenia, przebieg ślubowania został zmieniony. Miał ono uproszczoną formę i odbywał się bez gości. Teraz nowo przyjęci policjanci odbędą szkolenie podstawowe, po czym wrócą do naszej jednostki, gdzie będą dbać o bezpieczeństwo obywateli.

– Przypominamy, że nabór do policji wciąż trwa. Dokumenty można składać całodobowo w kędzierzyńsko-kozielskiej komendzie i komisariacie – informuje komisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy KPP w Kędzierzynie-Koźlu.

fot. Policja

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting