Mamy kolejne nowoczesne boisko w mieście

Powstało na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na osiedlu Azoty.

W infrastrukturę sportową na terenie Kędzierzyna-Koźla inwestuje nie tylko gmina, ale także powiat. Właśnie zakończono kolejną dużą inwestycję. Nowoczesne, wielofunkcyjne boisko otwarto w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu. Kosztowało 670 tysięcy zł. Co bardzo ważne, boisko jest dostępne nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich mieszkańców. Każdy może tu przyjść pograć w kosza czy siatkówkę. Oczywiście możliwości sportowych jest znacznie więcej.

– Dla nas wiadomość o tym, że będziemy mieli nowe boisko, była super wiadomością, coś co było tylko sferą marzeń nagle zaczynało się spełniać na naszych oczach. Dziękuję władzom powiatu, województwa i wszystkim zaangażowanym w projekt – mówiła dyrektor Maria Staliś.

Obiekt został sfinansowany przez Unię Europejską oraz środki z budżetu powiatu. Wcześniej samorząd oddał do użytku nowoczesne boisko sportowe w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej.

– Witam was w gronie ponad tysiąca uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny w placówkach prowadzonych przez powiat. W Azotach ten nowy rok zaczyna się nowym, dobrze wykonanym boiskiem głównie z myślą o was. Cieszę się, że wybraliście szkołę w Azotach, wybierając kierunki ścisłe będziecie wkrótce poszukiwanymi fachowcami na rynku pracy i jestem przekonany, że ta szkoła zrobi wszystko, byście w ten rynek weszli jak najlepiej – zaznaczył Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting