Leclerc zniknie z centrum miasta

Popularna sieć zamyka swój market na osiedlu NDM. Pozostanie jedynie stacja paliw w Koźlu.

To jeden z pierwszych sklepów wielkopowierzchniowych jaki powstał w Kędzierzynie-Koźlu. Market pomiędzy ulicami 1 Maja, Wojska Polskiego i al. Jana Pawła II działał przez ponad 20 lat pod różnymi szyldami, m.in. Minimala czy Billi. Przez ostatnie funkcjonuje pod marką francuskiego koncernu Leclerc.

Jak dowiedział się tygodnik 7Dni, Leclerc czynny będzie jedynie do końca czerwca. Wówczas skończy się umowa między prywatnym właścicielem sklepu a siecią. Nie zostanie ona przedłużona. Pod marką Leclerc wciąż funkcjonować będzie za to stacja paliw w Koźlu.

Pytanie, co dalej z popularnym sklepem na osiedlu NDM? Przez wiele lat bezskutecznie w tej części miasta próbowały znaleźć lokalizacje dla swoich dyskontów najbardziej popularne marki handlowe w Polsce takie jak Biedronka czy Lidl. Kilka lat temu udało się to portugalskiej sieci, która otworzyła swój market na dawnej łące przy Miejskim Ośrodku Kultury. Teoretycznie lokalizacja tuż obok, ale w sklepie o większej powierzchni, mogłaby być bardzo atrakcyjna dla Lidla. Która z sieci podejmie się jednak współpracy z prywatnym właścicielem marketu oraz działki, dowiemy się jednak najprawdopodobniej dopiero latem.

Od kilku lat trwa prawdziwa inwazja dyskontów na Kędzierzyn-Koźle. Sporo z nich powstało na osiedlu Pogorzelec. Najgłośniejszą inwestycją była przedłużająca się budowa Aldi przy dawnej szkole PSP nr 14. Sieć zakupiła teren przy głównej ulicy miasta, ale okazało się, że nie może wyburzyć zabytkowego budynku szkoły. Sklep powstał za szkołą, a sam gmach jest do dziś nieużytkowany. Zdaniem mieszkańców osiedla Pogorzelec, frekwencja w tamtejszym Aldi jest jednak najmniejsza biorąc pod uwagę wszystkie tego typu sklepu na osiedlu Pogorzelec.

Inwazję dyskontów coraz gorzej znoszą małe, osiedlowe sklepy a także delikatesy. Przede wszystkim nie mogą one konkurować cenami z sieciami z Niemiec czy Portugalii. Klientów przyciągają jednak wyższej jakości asortymentem, a także… brakiem kolejek.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting