Koreańczycy chcą zbudować w Kędzierzynie fabrykę elektrolitu

Zakład ma kosztować 368 milionów złotych.

Ta inwestycja może mieć duży wpływ na lokalny rynek pracy i gospodarkę całego regionu. Urząd Miasta i Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy jest co prawda związany tajemnicą handlową z inwestorem i na razie nie ujawnia żadnych szczegółów. Ale te zdradził serwis Wirtualny Nowy Przemysł.

Według WNP koreańska firma Foosung chce u nas produkować heksafluorofosforan litu. Jest on najczęściej używaną solą litową w komercyjnych bateriach litowych.

– Zdecydowaliśmy się zbudować zakład w Kędzierzynie-Koźlu ze względu na rozmieszczenie naszych odbiorców, mających zakłady m.in. w Czechach. Poza tym w mieście są już zakłady chemiczne. Znaleźliśmy tam więc potrzebną infrastrukturę, ale także gotowość do przyjęcia zakładów o takiej charakterystyce, jak nasza – powiedział WNP Mintaek Lim, szef zarządzania w Foosung Poland.

Budowa jest na etapie prac inżynieryjnych, które według planów mają być ukończone do listopada tego roku. Wtedy mają ruszyć prace budowlane. Zakład ma powstać na terenach Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego.

Koncern Foosung produkuje chemikalia i części motoryzacyjne oraz elementy dla przemysłu zbrojeniowego i branży IT. Jego zakłady działają w Azji, a także na Słowacji.

REKLAMA

Reviews

  • 1
  • 0.2

    Score

User Rating: 3.9 ( 2 Votes )Protection Plugin made by Web Hosting