Komputery dla dzieci z byłych Pgr-ów

30 laptopów trafi do uczniów z Kędzierzyna-Koźla. Zakup sfinansowany będzie z pieniędzy unijnych.

Wbrew pozorom, Państwowe Gospodarstwa Rolne funkcjonowały nie tylko na wsiach, ale również w miastach. Część tzw. „popegeerowskich” rodzin mieszka także w Kędzierzynie-Koźlu. Przygotowano dla nich wsparcie, konkretnie komputery dla uczniów.

– Ta pomoc zapewni równe szanse w wejściu do świata technologii cyfrowej. Ponad 30 laptopów trafi do uczniów z Kędzierzyna-Koźla, których rodzice lub dziadkowie pracowali w Państwowych Przedsiębiorstwach Gospodarki Rolnej (PPGR) – poinformował Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.
32 nowoczesne komputery z oprogramowaniem i akcesoriami jeszcze we wrześniu zostaną przekazane dla dzieci i młodzieży jako wsparcie w procesie ich edukacji. Gmina skutecznie pozyskała na ten cel ponad 100 tysięcy złotych ze środków zewnętrznych.

Zakup sprzętu zrealizowano w ramach projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” (Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020), który w całości został sfinansowany z funduszy europejskich.
Jak tłumaczy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, pandemia COVID-19 pokazała wiele problemów, a jednym z nich jest nauka zdalna na terenach popegeerowskich. Ujawniła ona deficyt sprzętu komputerowego czy utrudnienia w dostępie do Internetu co wpłynęło na realizację obowiązków szkolnych przez dzieci. Projekt „Granty PPGR” stawia za cel wyeliminowanie tych ograniczeń.

Dofinansowanie będzie można otrzymać na:
– ​​sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami;
– ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego;
– usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do internetu.
Komputery zostaną przekazane dzieciom w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu dni.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting