Komary uprzykrzają życie mieszkańcom

W poniedziałek w 40 punktach miasta przeprowadzona zostanie akcja odkomarzania.

Zazwyczaj owady te uprzykrzały życie mieszkańcom w czasie wakacji. Tym razem pojawiły się w wielkich ilościach we wrześniu. W związku z tym miasto zdecydowało się na akcję odkomarzania.

– Deszczowa końcówka wakacji i ciepły początek września zrobiły swoje. Takie warunki okazały się idealne dla komarów – podkreśla Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźli. – Na początku przyszłego tygodnia w mieście przeprowadzona zostanie akcja zwalczania tych uciążliwych owadów.

Odkomarzaniem zajmie się specjalistycznej firma, która używa wyłącznie bezpiecznych dla zdrowia preparatów. Zabiegi będą prowadzone późnym wieczorem lub w nocy. Opryski wykonane zostaną w ponad 40 lokalizacjach na terenie wszystkich osiedli, podobnie jak miało to miejsce w lipcu. Na liście znalazły się miejskie parki, skwery i place zabaw.

Akcję zaplanowano na najbliższy poniedziałek (12.09). Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych (silny wiatr, opady) przeprowadzona ona zostanie w kolejnych dniach.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting