Kolejny trakt w Koźlu odzyskał dawny blask

Ulica Marii Skłodowskiej-Curie przeszła gruntowny remont. Inwestycja cieszy mieszkańców starówki.

Stare Miasto w Koźlu od kilku lat intensywnie zmienia swój wizerunek. Przyczyniają się do tego nie tylko remonty kamienic, ale i samych ulic. Właśnie zakończono jedną z takich inwestycji.

– Jeszcze przed rozpoczęciem Jarmarku Świątecznego oddana do użytku została ul. Marii Skłodowskiej-Curie. To już trzecia w tym roku droga prowadząca do kozielskiego rynku, która przeszła gruntowny remont – poinformował Piotr Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu. – Wcześniej swój historyczny charakter odzyskały ulice Pamięci Sybiraków i Czerwińskiego.

Jak podkreśla Pękala, od kilku już lat miasto z powodzeniem realizuję rewitalizację ścisłego centrum Starego Miasta. Wszystkie inwestycje nie tylko nawiązują do dawnego wyglądu rynku, ale prowadzone są w sposób kompleksowy. Za każdym razem stara nawierzchnia zastępowana jest kostką granitową, a w miejsce zwykłych latarni montowane są stylizowane słupy i oprawy oświetleniowe. W trakcie robót wymieniane są również sieci przebiegające pod powierzchnią ulic.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting